: اصل اساسی در پیشگیری و درمان چاقی

:

به گزارش ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران با دقیق شدن و فوکوس کردن بر اصلاح رژیم غذایی و بهبود فعالیت فیزیکی داشتن جلسات منظم که پیگیری شه روشای موثری در کاهش نمایه توده بدنی و کاهش عوامل خطرزای بیماریای قلبی و عروقی داشت.

یافته های این مطالعه نشون می ده دخالت آموزشی فرد مدار و خونواده مدار اثر برابری بر کاهش شاخص توده بدنی، رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی دارن و هر دو منتهی به بهتر شدن عادت تغذیه و افزایش فعالیت فیزیکی و در آخر کاهش شاخص توده بدنی می شن.

یافته های مطالعه مؤید اینه که بهبود در سبک زندگی و کاهش شاخص توده بدنی در گروه آموزش دخالت خونواده مدار بهتره.

الان بیماریای قلبی و عروقی از مشکلات بزرگ سلامتی و اجتماعی در ایران هستن و بنا به گزارش وزارت بهداشت و درمان شایعترین دلیل مرگ و میردر کشور هستن.

سازمان جهانی بهداشت سبک زندگی غیر فعال و مصرف رژیم غذایی دارای چربی و کالری زیاد رو دلیل اصلی همه گیری چاقی اعلام کرده.

به خاطر همین راهبردای ارتقای سلامتی شامل اقدامات رفتاری با هدف اصلاح عادات تغذیه ای و افزایش فعالیت فیزیکی اصل لازم در پیشگیری و درمان چاقی حساب می شن.

بررسیا نشون میده، بر خلاف گسترش بالای چاقی در جوامع درصد کمی از افراد چاق در جهت کاهش وزن به مشاوره مراجعه می کنن.

مراکز بهداشتی و مطبا به عنوان اماکن اجتماعی می تونن جهت دسترسی به افراد در خطر و آموزش به اونا جهت بهبود سبک زندگی و کاهش وزن به وسیله کارشناسان بهداشتی مورد توجه قرار گیرند.

باید اینم بگیم که این مطالعه به وسیله نسرین بهرامی نژاد کارشناس ارشد آموزش پرستاری دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زنجان انجام شده.

گرداوری:زیرمیزی

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *