اینجا به اصلاح با شمع که توجه خیلی از افراد رو به خودش جلب کرده می پردازیم.

روش کار این هست که اول تیکه ای از پارافین رو که به صورت قالبهای بزرگ جفت و جور میشه، توی دستگاه گرم کننده قرار میدن تا به طور کامل آب شه بعد بوسیله یه کاردک یا چوب بستنی یه لایه نازک از اونو روی پوست کشیده و بعد از کمی خشک شدن خلاف جهت رویش مو سریع اونو میکشیم. پارافین به صورت ورقه ای جدا میشه. تقریبا مثل موم عمل میکنه اما ویژگیهای منحصر به فردی داره.

از ویژگیهای این روش میشه به کم درد بودن اون به نسبت بند اشاره کرد. (البته بی درد هم نیس)

کسائی که با بند همیشه گرفتار مشکل زخم شدن پوستشون هستن از شمع خیلی استقبال کردن،خاصیت نرم کنندگی و شفاف کنندگی روی پوسته های لک دار داره،کار پاکسازی و لایه برداری قشر مرده پوست رو انجام می ده.

اشکال این روش هم اینه که به خاطر کششی که روی پوست بوجو میاد ممکنه باعث شل شدن پوست مخصوصا واسه خانمهای سنین بالا شه که پیشنهاد میکنن که کمتر از این روش استفاده کنن.

هم اینکه خانمهایی که پوست صورتشون به حدی نازک هست که مویرگهای ظریف زیر پوست خیلی راحت دیده می شن بهتره از همون بند استفاده کنن تا مویرگها و پوست ظریفشان آسیبی نبیند.

در مورد جوش بعد از شمع معمولا نظرات خیلی متفاوت بوده و بسته به نوع پوست هر شخص داره.

ژل مخصوصی شامل عصاره جلبک دریایی بعد از شمع استفاده میشه که خاصیت خنک کنندگی ، ضد التهاب و ضدعفونی کننده داره و باعث پیشگیری از بروز جوش میشه از ژل acnomiss هم میشه استفاده کرد یا ژله های مخصوص بعد از اصلاح. البته جوشی که هنگام رشد دوباره موها بوجو میاد حکایت جداگونه ای داره.

منبع:زیبـا شـو دات کام

جمع آوری سلامت اکاایران جمع آوری سلامت اکاایران

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *