: یه متخصص چشم پزشکی گفت: خشکی هوا در محیط سر پوشیده باعث ایجاد خشکی چشم و بروز اشک ریزش در آدم می شه.

محمد کی پور چشم دکتر با اشاره به علائم اشک ریزش چشم گفت: بروز علایمی مانند التهاب ویروسی، انسداد مجرای اصلی، خشکی و عفونتای چشمی در فصل سرد سال با تصمیمات مراقبتی و درمانی خاص قابل کنترله.

ایشون با بیان اینکه اشک ریزش چشم از شایع ترین علایم ناهنجاری چشمیه، گفت: به دلیل اینکه یکی از شایع ترین مشکلات چشمی در بیماران هستش از اهمیت بالایی برخورداره و مبتلایان باید به وسیله کارشناسان تحت بررسی و معاینات موشکافانه قرار گیرند.

این چشم دکتر گفت: تجویز آنتی هیستامین ها و دوری از روبرو شدن با عوامل آلرژی زا از بروز اشک ریزش در مبتلایان به آلرژیای چشمی پیشگیری می کنه.

کی پور با بیان اینکه خشکی هوا در محیطای سر پوشیده باعث تشکیل خشکی چشم و بروز اشک ریزش می شه، بیان داشت: به کار گیری مرطوب کننده های خاص در اینجور محیطایی پیشگیری ناپذیره.

ایشون با اشاره به آدمایی که دچار التهاب چشمی می شن، اقرار داشت: شستشو منظم لبه پلکا با شامپو بچه یا محلولای خاص و به کار گیری عینکای آفتابی استاندارد باعث کاهش اشک ریزش، پیشگیری از حساسیت نور و عفونتای در رابطه در افراد می شه.

کی پور با بیان اینکه عمل شست و شو تا پیدا کردن دلیل ایجاد اشک ریزش باید انجام شه، اضافه کرد: شستشو لبه پلکا با شامپو بچه در سنین جور واجور، فصل سرما و موقع آلودگی هوا واسه جلوگیری از بروز اشک ریزش باید انجام شه.

این چشم دکتر به ماساژ مجرای اصلی اشاره کرد و گفت: ماساژ مجرای اصلی چشم، باعث کاهش اشک ریزش در آدمایی که دچار انسداد مجرای اصلی می شه.

ایشون با اشاره به آدمایی که از لنزای تماسی استفاده می کنن، گفت: کاربران لنزای تماسی، از محلولای نگهداری خاص ای که شامل عوامل مرطوب کننده و قطره های مکمل که به تقویت و ارتقای کیفیت لایه اشکی کمک می کنن، استفاده کنن.

کی پور با بیان اینکه کاربران رایانه باید زیاد پلک بزنن، بیان داشت: کاربران رایانه و گوشیای هوشمند باید با افزایش دفعات پلک زدن، به کار گیری عینکای خاص کار با رایانه و مصرف قطره های اشک مصنوعی از شدید شدن علایم خشکی چشم و اشک ریزش پیشگیری کنن.

این چشم دکتر گفت: باید از تماس مستقیم دست با چشم و یا مالش اون خود داری کرد.

ایشون درباره تاثیر بعضی مواد غذایی بر کاهش اشک ریزش بیان داشت: به کار گیری مواد غنی امگا۳ ماهی سالمون، غذاهای دریایی، سبزیجات و نوشیدن آب به مقدار کافی تا حدودی در پیشگیری و کنترل خشکی چشم و اشک ریزش موثره.

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *