اشپل ماهی رو با روغن خودش تفت بدین.
اشپل همون تخم ماهیه که قبل از تخم ریزی ماهی، اونو به صورت بهداشتی از شکم ماهی خارج کرده و در غذا مصرف می کنن. حتما موقع پاک کردن شکم ماهی سفید، تعداد خیلی از تخمای اونو دیدین و شک داشتین که اونا رو نگه دارین یا دور بریزین.

فکر می کنین این مواد غذایی ارزش تغذیه ای دارن یا زیان بارند؟
در کل، اشپل یکی از مخلفات غذاییه که ارزش غذایی بالایی داره و معمولا اونو با چلوکباب، زیتون پرورده، باقلا و مغز گردو میل می کنن و حتی بعضیا با اون، کوکو جفت و جور می کنن.
این ماده غذایی پر از اسیدهای چرب امگا ۳ه و یه قاشق غذاخوری اون برابر یه واحد روغن و دو قاشق غذاخوری اون برابر یه واحد گوشت حساب می شه. پس نباید در مصرف اش زیاده روی کرد، چون کالری زیادی رو تو یه وعده به مصرف کننده میرسونه.

حالا خوبیش اینه اشپل ماهی، آلوده به فلزات سنگینی مثل جیوه نیس و خیلی راحت میشه اونو خورد، چون فلزات سنگین معمولا در لایه های سطحی و پوست ماهی ها جای می گیرن.

من پیشنهاد می کنم اشپل ماهی رو با روغن خودش تفت بدین، طوری که قابل خوردن باشه یا با کمی آب لیموی تازه آب پز کنین تا اینطوری، از روغنای خوراکی دیگه کمتر واسه سرخ کردنش استفاده کنین، چون به اندازه کافی انرژی داره. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین، مصرف این ماده غذایی به همه افراد، جز اونایی که نسبت به ماهی و فرآورده هاش حساسیت دارن، پیشنهاد می شه. البته بازم تکرار می کنم که باید در خوردن اون حد میونه روی رو رعایت کرد.

دکتر مسعود کیمیاگر، متخصص تغذیه و رژیم درمانی

منبع : تبیان

جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه
Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *