اشنایی با خواص سبزی توله یا پنیرک | فواید دارویی درمانی پنیرک در طب سنتی

پَنیرَک از گیاهان خزنده و پایا با بلندای ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر و ساقه های ستبر، شاخه شاخه و کرک داره. این سرده در ایران ۱۰ کونه گیاه علفی یه ساله یا چندساله داره. این گیاه در درمان سرماخوردگی موثره و در بیشتر نقاط ایران مخصوصا در دشتهای شهرستان اقلید می رید.درادامه مطلب زیر با خواص این سبزی بیشتر اشنا شید.

تاثیر روی دستگاه ادراری و تناسلی:

دمنوش گل پنیرک ادرار آوره.

مقوی رحمه.

دارای ویتامین A  وB  وCه و درمان بیماریای کلیه ومثانه بسیار موثره.

واسه سوزش مجاری ادراری خوبه.

دمنوش اون واسه عفونت مثانه موثره.

تاثیر روی غدد:

دمنوش پنیرک در سلامت کبد و پاک کردن اون موثره.

واسه درمان یرقان استفاده میشن.

دمنوش گلای پنیرک به خاطر داشتن موسیلاژ، یکی از داروهای خوب ضد سرفه است.

واسه رفع زکام به کار میره.

تورم دهن و گلو رو برطرف می سازه.

دمنوش ساقه و برگ اون ، گرفتگی صدا رو برطرف می کنه .

تاثیر بر وری دستگاه گوارش:

دمنوش پنیرک به عنوان ضد اسهال عمل می کنه.

ملینه ویبوست رو برطرف می سازه.

خلط آوره.

دمنوش گل پنیرک ، تورمای روده ای و معده ای رو رفع می کنه.

مصرف جوشونده اون به صورت کمپرس گرم و حموم در رفع ناراحتیای بواسیر ، بعضی تومورها، ورم  پلک چشم و چیزای دیگه ای به جز اینا موثره.

در درمان دلپیچه کمک می کنه.

تاثیر روی پوست:

دمنوش پنیرک در درمان جوشای پوستی کاربرد داره .

از دمنوش غلیظ اون که اثر نرم کننده پوست بدن رو داره به صورت لوسیون استفاده می شه.

خواص دیگه :

ترکیب پودر خشک شده پنیرک با روغن زنجبیل ، یه مسکن قوی واسه درده.

موارد منع مصرف و مشکلات جانبی

مشکلات خاصی واسه اون ذکر نشده اما از استفاده زیاد اون باید دوری کرد .

طبیعت

از نظر طب سنتی ، گیاه پنیرک رو معتدل و تا حدودی سرد و تر می دونن.

الف: گل پنیرک

ترکیبات مهم

گلای پنیرک بیشتر از ۱۰ درصد موسیلاژ دارن. این موسیلاژ در اثر هیدرولیز، تبدیل به گالاکتوز، آرابینوز، گلوکز، رامنوز و اسید گالاکتورونیک می شه. گلای پنیرک شامل مقدار کمی تانن و حدود یه دهم درصد لوکوآنتوسیانینا و ۷ درصد آنتوسیانین هاس(نسبت به وزن خشک گل).

اثرات مهم

دم کرده گلا به خاطر داشتن موسیلاژ، یکی از داروهای خوب ضد سرفه س. به عنوان ضد نزله(زکام) و تورم دهن و گلو مصرف می شه. از سویی چون دارای خاصیت قابض ضعیفه، تا حدی به عنوان ضداسهال عمل می کنه.

در طب مردم عادی از خوراکی اون، به خاطر مشکلات مثانه و به صورت ضماد موضعی در درمون زخم ها استفاده می شه. از رنگ اون(آنتوسیانینای اون)، واسه مواد غذایی استفاده می شه.

پنیرک

روش و مقدار مصرف

جفت و جور چای: روی ۲ گرم از گلا، یه لیوان آب سرد ریخته و بیشترین حد ۵ دقیقه می جوشونیم. میشه روی همین مقدار گل، یه لیوان آب در حال جوشیدن ریخته و پس از ۱۵ دقیقه، صاف کرده و میل کنیم.

نکات قابل توجه

۱- اثرات گل پنیرک، بیشتر مربوط به موسیلاژ و آنتوسیانین اون هستش که یکی از مهم ترین داروهای ضد سرفه و به درد بخور واسه رفع گرفتگی صدا است.

۲- بهتره پس از صاف کردن دم کرده، گل رو کمی فشار داد تا تموم موسیلاژ استخراج شده و تفاله رو دور بریزیم.

۳- هنگام جفت و جور فرآورده، نباید بیشتر از ۵ دقیقه اونو بجوشونیم، چون باعث هیدرولیز موسیلاژ و کم اثر شدن محصول می شه.

۴- در منابع نوین مصرف گیاه رو واسه درمان کم خونی، به درد بخور گزارش کردن.

مهمترین اثرات گزارش شده گل پنیرک:

ضد درد، ضد التهاب، ضد عفونی کننده، قابض، ملین، ادرار آور، خلط آور و مقوی رحم.

ب: برگ پنیرک

ترکیبات مهم

برگ شامل حدود ۸ درصد موسیلاژه که پس از هیدرولیز، تولید قندهای آرابینوز، گلوکز، رامنوز، گالاکتوز و اسید گالاکتورونیک اسید می کنه. شامل مقدار تانن و فلاونوئیده.

روش و مقدار مصرف

روی ۵ گرم برگ، یه لیوان آب سرد ریخته مدت حدود ۵ دقیقه می جوشونیم و یا روی همین مقدار برگ، یه لیوان آب در حال جوشیدن ریخته می شه و بهتره درب اونو بپوشونیم؛ اون گاه پس از ۱۵ دقیقه صاف می کنیم. البته بهتره محلولای سرد اونو، قبل از مصرف، کمی گرم کنیم. اگه با هر بار مصرف، یه قاشق عسل به اون اضافه کنیم، اثر اون قوی تر می شه. این اندازه مصرف رو میشه روزی سه تا چهار بار تکرار کرد.

اثرات مهم

اثرات مهم برگ پنیرک مشابه با گلای اون هستش؛ مخصوصا جهت درمان تورم قسمتای بالای راه های تنفسی و گلو، تورمای روده ای – معدی، مناسبه.

داروهای گیاهی

برگ پنیرک به عنوان یکی از گیاهان مؤثر در مشکلات سرماخوردگی مخصوصا سرفه، در تعداد خیلی از فرمولاسیونای سرماخوردگی، مخلوط با گیاهان دیگه س.

پنیرک

مشکلات جانبی

تا الان عوارضی از مصرف گل و یا برگ پنیرک گزارش نشده.

نکات قابل توجه

۱- گیاه پنیرک موجود در ایران(Malva neglecta)، از نظر خواص دارویی مشابه با پنیرک موجود در نقاط دیگه دنیا هستش. این دو گونه گیاه از یه جنسی هستن که توضیح اون داده شده.

۲- خواص گل و برگ پنیرک، تقریبا همه؛ ولی اثرات گل به دلیل داشتن آنتوسیانین و لکوآنتوسیانینا، کامل ترمی باشه.

۳- واسه به کار گیری خواص کامل پنیرک، میشه مخلوطی از گل و برگ اونو مورد استفاده قرار داد.

۴- چون اثرات پنیرک با گل ختمی هم جهته، میشه از مخلوط گل پنیرک و گل ختمی جهت جفت و جور موسیلاژ مربوطه، مخصوصا در سرماخوردگی، آرامش سرفه به عنوان خلط آور و رفع گرفتگی صدا استفاده کرد.

۵- واسه جمع آوری گلا، بهتره در زمان باز شدن گلا که اکثرا در تابستانه، این کار انجام بشه، جمع آوری برگا در فصل بهار باید انجام بشه.

۶- در بازار ایران، فقط گل پنیرک به صورت خشک شده(بنفش رنگ) هست که میشه طبق روش گفته شده، ازش استفاده کرد.

پنیرک

پنیرک در طب سنتی

از نظر طب سنتی گیاه پنیرک رو معتدل می دانند، اخلاط غلیظ رو رقیق و اخلاط خیلی رقیق رو معتدل می کنه. ساییدگی برگ اون واسه شکستگی اعضاء خوبه، ترکیب اون با روغن زیتون واسه سوختگی و عقرب گزیدگی خوبه، دم کرده ساقه و برگ اون با شکر، گرفتگی صدا رو برطرف می سازه.

در درمان التهابای تنفسی و جوشای پوستی کاربرد داره، دارای ویتامین A و B و C هستش و در درمان مریضیای کلیه و مثانه بسیار مؤثره، ضدسرفه و مرهم سینه س.

برگ و ریشه پنیرک اگه به شکل ضماد دربیاد و روی دمل و یا کورک قرار گیرد باعث می شه تا بسیار سریع سر باز کنن.

جوشونده اون واسه عفونتای مثانه، اسهال خونی و سرفه های شدید موثر و خوبه، دم کرده اون واسه کسائی که دچار یبوست و دارای معده و روده های تنبلی هستن، پیشنهاد می شه.

در درمان برونشیت و استفراغ هم استفاده می شه، به صورت غرغره در رفع تحریکات مخاط دهن و درد گلو اثر مفیدی داره و هم اینکه واسه رفع سوزش مجرای ادرار خوبه.

واسه رفع جوشای صورت هم می توان از پنیرک استفاده کرد ضمن این که درد و ناراحتیای محل جوش رو آرامش می دهد و به صورت کمپرس یا لوسیون در درمان سوختگی ها موثره.

در هندوستان از گیاه پنیرک به عنوان داروی لعابدار نرم کننده و خنک کننده استفاده می شه، ۳۰۰ گرم برگ خشک پنیرک رو تو یه لیتر آب می جوشانند و به عنوان مسکن می خورند.

مصرف جوشونده اون به صورت کمپرس گرم و حموم، در رفع ناراحتیای بواسیر، بعضی تومورها، ورم پلک چشم و چیزای دیگه ای به جز اینا بین مردم معموله.

از جوشوندن گل و برگ اون در نیم لیتر آب، محلولی به دست می آید که اثر نرم کننده در پوست بدن داره و به صورت لوسیون مالیدن روی پوست، آرامش و نرمی خاصی به آدمایی که دارای پوست حساس و لطیف هستن می بخشه.

واسه آرامش ناراحتیای به وجود اومده به وسیله تابش گرمای خورشید و آفتاب زدگی، جوشونده ۵۰۰ گرم گل یا ریشه گیاه رو تو یه لیتر آب جفت و جور کرده و پس از صاف کردن به ملایمت در محل سوختگی می مالند.

واسه رفع سردردهای یه طرفه شدید، دل پیچه، ورم لوزها، درد گلو و آنژین اثر به درد بخور داره.

روش درست کردن خوراک توله در استان کهگیلویه و بویر احمد:

روش درست کردن غدای محلی “توله” یا پنیرک:

اول برگای “توُله” رو جدا کرده و شسته و بزرگ خرد می کنیم و به همراه سیر خرد شده و مقداری آب می پزیم.

بعد اونو آبکش کرده و با پیاز داغی که قبلاً آماده کردیم اضافه می کنیم و پس از اون نمک، زردچوبه ،فلفل و رب انار رو اضافه و مقداری تفت می دیم و در آخر آب نارنج رو به اون اضافه می کنیم.

یه سریای دیگه از خواص گیاه توله پا پنیرک:

مصرف جوشونده اون به صورت کمپرس گرم و حموم، در رفع ناراحتیای بواسیر، بعضی تومورها، ورم پلک چشم و چیزای دیگه ای به جز اینا بین مردم معموله.

از جوشوندن گل و برگ اون در نیم لیتر آب، محلولی به دست می آید که اثر نرم کننده در پوست بدن داره و به صورت لوسیون مالیدن روی پوست، آرامش و نرمی خاصی به آدمایی که دارای پوست حساس و لطیف هستن می بخشه.

واسه آرامش ناراحتیای به وجود اومده به وسیله تابش گرمای خورشید و آفتاب زدگی، جوشونده ۵۰۰ گرم گل یا ریشه گیاه رو تو یه لیتر آب جفت و جور کرده و پس از صاف کردن به ملایمت در محل سوختگی می مالند.

واسه رفع سردردهای یه طرفه شدید، دل پیچه، ورم لوزها، درد گلو و آنژین اثر به درد بخور داره.

روش درست کردن بورانی توله

بعد از اینکه این گیاه رو چندین بار با مواد شوینده مخصوص سبزیجات شستیم خرد کرده و با مقدار کمی اب میپیزیم.بعد پیاز رو سرخ کرده به همراه چند حبه سیر زرچوبه میزنیم با فلفل مزه دار میکنیم و تخم مرغ رو (تعدادش بستگی به ذائقه شخص داره) می شکنیم و به توله پخته شده اضافه کرده و پنج دقیقه درب ظرف ر می بنیدم که با هم طعم دار شن.

این غذار ا به همراه ماست میل بفرمایید.

.

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *