تقریباً بیشتر مردم به این میوه و انوع اون علاقه دارن. حالا یا طالبی باشه یا خربزه یا هندوانه. یه اینجور میوه ای که امروزه این قدر محبوبیت داره، حالا تعجب آوره که بگیم گذشته اون به هزاران هزار سال پیش برمیگرده. خربزه واقعا یه میوه بومی آسیایییه ( میوه بومی میوه ایه که احتیاج به کشت نداره و خود به خود در زمین می رید.)
پس شایدً این میوه در چند هزار سال قبل از آسیا به ممالک دیگه دنیا برده شده. رومیای قدیم، و شایدً یونانیا همون اندازه که ما حالا به این میوه علاقه داریم، اونو دوست داشتن. اولین کشوری که در قرون گذشته مبادرت به کشت خربزه کرده، کشور فرانسه در حدود ۳۰۰ سال پیش بود.

تموم شکلای جور واجور خربزه به خونواده کدو قلیانی تعلق دارن. که خیار و کدو تنبل هم از این خونواده هستن.
خربزه یه گیاه بالا رونده س که در خاکای گرم و غنی و حاصلخیز خوب رشد می کنه. در آب و هوای خنک تر، خربزه رو در گلخانه یا روی تخته های پهن پرورش میدن.
واقعا خونواده خربزه، در اصل شامل دو نوع بود. طالبی که در آسیای جنوبی می روئید و هندوانه که در قاره گرمسیری آفریقا به عمل می اومد. اما با گذشت قرنها، زراعت این میوه در تموم نقاط دنیا پراکنده و شکلای جور واجور مختلفی از اون پرورش داده شد.
مسکملون ( یا طالبی) اسم خود رو از musk که به معنی مشکه، به خاطر بوی ضعیف مشک مانندی که داره، گرفته. همونطور که میدونید به طالبی گرمک یا کانتالوپ هم می گن. کازابا که یه نوع خربزه بزرگه، پوستی صاف و مایل به زرد داره. این نوع خربزه، دیرتر می رسه و بهتر و بیشتر از بقیه شکلای جور واجور خربزه می مونه.
خربزه، دارای پوست ناصافی بوده و گوشت اون سبز روشنه. هندوانه بزرگتر و آب دار تر از خربزه س.
منبع :
واحد مرکزی خبر

بر گرفته شده از سایت علم ما

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *