یه کارشناس فیزیوتراپی گفت: راه رفتن روی لبه خارجی پا و پاشنه پا دلیل تقویت عضلات ضعیف و اصلاح ناهنجاری صافی کف پا می شه.

ذبیح الله برجسته در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران منطقه یزد، کاهش ارتفاع قوس کف پا رو صافی کف پا تعریف کرد و گفت: دلیل این ناهنجاری، وزن زیاد، پای پهن، وراثت، کوتاهی وتر آشیل و انحراف قسمت جلو یا عقب پا به خارجه.

: این ناهنجاری دلیل معافیت از رزم در طول خدمت سربازی شده و عوارضی چون خستگی زودرس، زانوی ضربدری، درد در قسمت داخلی و خارجی مچ پا، برآمدگی کفش در قسمت داخل و … رو به دنبال داره. ایشون، کاهش ارتفاع لبه داخلی پا تا زمین و افزایش سطح تماس کف پا با زمین رو از جمله علائم این ناهنجاری گفت.

: واسه اصلاح این ناهنجاری حتما باید از کفی طبی و در صورت ضرورت از کفش طبی استفاده کرد تا در طول روز، پا در وضعیت اصلاح شده قرار گیرد.

این کارشناش فیزیوتراپی گفت : در صورت کوتاهی وتر آشیل باید از ورزش های کششی واسه اصلاح اون استفاده کرد. مثلا فرد روی یه جعبه شیب دار بایستد.

راه رفتن روی لبه خارجی پا و راه رفتن روی پاشنه پا از موارد دیگه ایه که دلیل تقویت عضلات ضعیف و اصلاح ناهنجاری صافی کف پا می شه.

واسه خرید وسایل ورزشی از فروشگاه اینترنتی، اینجا کلیک کنین.

*

منبع : tebyan.net

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *