اصلاح باورهای نادرست درباره مصرف شیر

نظرات و باورهای متفاوتی درباره مصرف شیر

اصلاح باورهای نادرست درباره مصرف شیر

 

باورهای نادرست درباره شیر کدوما هستن؟

نوشیدن شیر گرم در ساعات پایانی شب

عقیده بر اینه نوشیدن شیر گرم در ساعات پایانی شب با بی خوابی مقابله و باعث ایجاد آرامش در فرد می شه .

درسته که گرمی و سیری مطلوب به وجود اومده به وسیله نوشیدن شیر گرم در اواخر شب و اسیدآمینه تریپتوفان اون به بهتر شدن خواب کمک می کنه، اما باید در نظر داشت شیر سنگین و هضم اون سخت و حتی می تونه دلیل نفخ شه و خواب راحت شبونه رو دچار مشکل کنه .

هم اینکه آدمایی که به پروتئین و لاکتوز شیر حساسیت نشون میدن مخصوصا در ساعات انتهایی شب که آلرژیا بیشتر بروز می کنه، می تونه مصرف کننده رو با علائم ناراحت کننده ای مواجه کنه .

مصرف شیر

شیر سرد ملین، شیر گرم یبوست آور

خیلی از آدما به محض بروز یبوست مبادرت به مصرف شیر سرد می کنن و در بیشتر موارد مشکل شون رفع و دچار لینت مزاج می شن، اما باید بدونین شیر بدون مواد فیبریه و نمیشه ویژگی ملین بودن رو به اون نسبت داد .

اون دسته از آدمایی که با مصرف شیر خیلی وقتا دچار اسهال یا لینت مزاج می شن باید بدونن بدن شون به دلیل کمبود آنزیم لاکتاز توانایی هضم قند لاکتوز موجود در شیر رو نداره و به خاطر همین با خوردن شیر دچار علائم به وجود اومده به وسیله حساسیت به لاکتوز شیر می شن که یکی از اونا بیرون روی تکراری یا اسهاله.

بعضی افراد می گن شیر گرم دلیل یبوست می شه که این موضوع به تفاوتای فردی و بیولوژیکی بدن افراد مربوط می شه و نمیشه گفت شیر روی همه افراد اینجور تاثیری داره.

باورهای نادرست درباره شیر کدوما هستن؟

شیر لاغر می کنه

تحقیقات علمی نشون داده کلسیم موجود در شیر،سوخت و ساز سلولای چربی رو زیاد می کنه

و مانع ذخیره چربی در بدن مخصوصا دور و بر شکم و کمر می شه و از تبدیل کربوهیدراتا به چربی مانع می شه البته این به اون معنا نیس که با خوردن شیر لاغر میشین .

از شیر کم چرب میشه به عنوان یه نوشیدنی پرخاصیت در رژیمای لاغری همراه با بقیه پرهیزات غذایی استفاده کرد.

دیابتیا شیر نخورن

قند شیر از نوع لاکتوز و دیرهضمه و به عنوان وعده غذایی یا میان وعده یا نوشیدنی هیچ گونه ضرری واسه مبتلایان به دیابت نداره

اما شیره های کم یا بدون لاکتوز که قند اون به واسطه اضافه کردن آنزیم لاکتاز به قندهای ساده تر یعنی گلوکز و گالاکتوز تبدیل می شه بهتره به وسیله دیابتیا کمتر مصرف و قند اون روش زوم بشه.

شیر رو میشه منجمد کرد

انجماد شیر تاثیری بر ارزش غذایی اون نداره. اما خروج از انجماد باید در یخچال و کم کم صورت پذیرد، چون وگرنه ممکنه ترکیبات شیر حالت دو فاز پیدا کنن.

شیر تاریخ گذشته مسمومیت زاست

تاریخ انقضا کمترین زمان واسه مصرف اجناس مختلفه . پس از این تاریخ اگه شیر پاستوریزه سالم باشه مصرف اون مشکلی ایجاد نمی کنه.

در مورد شیر استریل هم پس از انقضای تاریخ مصرف، ارزش غذایی اون کم میشه ولی مضر و مسمومیت زا نیس.

بعضی افراد شیری رو که پس از جوشوندن می بره با اضافه کردن مایه پنیر به پنیر تبدیل می کنن و بر این عقیده ان که تا الان مشکلی واسه شون اتفاق نیفتاده.

معمولا بر اثر مصرف پنیر حاصل از شیره های ترش شده یا شیره های پاستوریزه، اما بریده شده مسمومیت ایجاد نمی شه، اما اگه شیر فله ای بریده باشه باید حتما اونو دور ریخت و پیشنهاد می شه اجناس پاستوریزه هم پس از تاریخ انقضاء با احتیاط مصرف شن .

باورهای نادرست درباره شیر و خواص اون

سرطان زا شدن شیر در بطریای پلاستیکی

ظروف بسته بندی در کارخانجات شیر همیشه باید مجوز مصرف دارا باشن. در مورد شیره های پاستوریزه که موندگاری کمی دارن، ترکیبات موجود در بسته بندیای پلاستیکی در طول مدت زمان مجاز مصرف شیر و حتی چند روز پس از اون، اثری بر محصول نداره

و پیشنهاد بر اینه پس از استفاده اولیه دوباره از این ظروف مصرف نشه. در مورد شیره های مدت دار استریلیزه هم پاکت بسته بندی از شش لایه تشکیل شده که لایه داخلی اون محافظ شیره و بر کیفیت محصول تاثیری نداره.

فقط شیر هموژنیزه بهداشتیه

هموژنیزه کردن بر خلاف پاستوریزه یا استریلیزه کردن، یه روش واسه میکروب زدایی شیر نیس و ربطی به بهداشت شیر نداره.

از امتیازات شیر هموژنیزه کمک به بهتر شدن طعم و ظاهر شیره و آدمایی که از یه بطری شیر استفاده می کنن به دلیل پخش برابر چربی در شیر اونو با کیفیت و ارزش غذایی مساوی دریافت می کنن .

با هموژنیزه کردن، خاصیت شیر از بین نمی ره . اگه شیره های بسته بندی شده بدرستی هموژنیزه نشن چربی به طور یکنواخت در شیر پخش نمی شه و قطرات روغن در اون توجه می شه و بعضی وقتا سطح شیر خامه می بنده.

شیر گاو بیشترین چربی و املاح رو داره

شیر گاومیش با ۸ درصد چربی، بیشترین و شیر مادیان با کمتر از یه درصد، کمترین اندازه چربی رو دارن. پس از گاومیش به ترتیب شیر گوسفند (۶درصد)، آدم (۴٫۴ درصد)، بز (۴٫۲ درصد) و گاو (با ۳٫۵ درصد) از نظر اندازه چربی درجه بندی شدن.

از نظر پروتئین و املاح معدنی، شیر گوسفند و گاومیش بیشترین و شیر آدم کمترین اندازه رو داره. شیر آدم تقریبا مشابه شیر مادیانه.

ارزش غذایی شیر استریلیزه کمتر از پاستوریزه

ارزش غذایی شیر استریلیزه مشابه شیر پاستوریزه س فرقش اینه که واسه تولید شیر استریلیزه از شیرخام ممتاز و درجه یه با بهترین کیفیت استفاده می شه که بتونه موندگاری شش ماهه خارج از یخچال داشته باشه.

شیره های استریل از کیفیت ایمنی خیلی بالایی بهره مند هستن و یادآوری می شه در این نوع شیره ها هیچوقت از مواد نگهدارنده استفاده نمی شه.

.

منبع : mihantaz.com

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *