: اصرار بر تغییرات ضدکارگری قانون کار ادامه داره

: رئیس اتحادیه کارگران صنعت خوردورسازی میگه با وجود اینکه جامعه کارگری و کارفرمایی با لایحه ضدکارگری و خراب اصلاح قانون کار مخالفت کرده؛ دولت عزمی واسه برگردوندن اون نداره و فقط با منحرف کردن توپ رو به زمین دولت قبل میندازه.
«مجتبی حاجی زاده» در گفت و گو با ایلنا با اعلام این مطلب گفت: محتوای لایحه اصلاح قانون کار به اندازه ای واسه جامعه کارگری انزجارآوره که ادامه بررسی اون می تونه نظر کارگران رو نسبت به مجلس و دولت عوض کنه.
حاجی زاده حتی تاکید داره که لایحه فعلی اصلاح قانون کار که نطفه اون در دولت قبل بسته شده هیچوقت نظر موافقی رو در میان کارگران جلب نکرده و معلوم نیس که چیجوری دولت اونو به مجلس ارسال کرده.
این مقام صنفی با بیان اینکه دلیل آوردن دولت واسه تحمیل و قبولوندن لایحه اصلاح قانون کار به جامعه کارگری مضحکه، گفت: روشنه که این لایحه خراب و خانمان براندازه و دلیل آوردن دولت و مجلس واسه ادامه بررسی این لایحه هیچ توجیهی نداره.
رئیس اتحادیه کارگران صنعت خوردورسازی با تاکید بر اینکه تیم اقتصادی دولت یازدهم در واپسین سال حضور خود تصمیم گرفته تا با شکلای جور واجور منحرف کردن لایحه اصلاح قانون کار رو در مجلس نگه داره، گفت: با وجود اینکه لایحه اصلاح قانون کار در همین دولت در هیات رئیس مجلس و کمیسیون ترکیب مجلس اعلام وصول شده دولت بازم توپ رو به زمین دولت قبل میندازه.
حاجی زاده با تاکید بر اینکه لایحه اصلاح قانون کار دستاویزی واسه ذبح پشتیبانیای اجتماعی از کارگرانه، اضافه کرد: لایحه اصلاح قانون کار هیچ نفعی واسه جامعه ۵۴ درصدی کارگران کشور نداره و تنها راه ثروت اندوزی از راه سرمایه های غیر تولید کننده رو زیاد می کنه.
رئیس اتحادیه کارگران صنعت خودروسازی به مخالفت کارگران خودروسازیای کشور نسبت به لایحه اصلاح قانون کار اشاره کرد و اضافه کرد: مخالفت کارگران خودروسازیا با لایحه اصلاح قانون کار هر روز در حال زیاد شدنه چراکه خوب متوجه شدن این لایحه ضدکارگری زمینه اخراج و پایین نگه داشتن سطح دستمزد اونا رو جفت و جور می کنه.
حاجی زاده در آخر اضافه کرد: اخطار می دیم که جامعه کارگری این تغییرات خراب رو که بنیاد حقوق کار رو ضعیف کردن می کنه تحمل نمیکنه و از تموم وسایل موجود واسه رسوندن صدای اعتراض خود بهره می جوید.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا
Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *